להתרכז רק בהנהלת חשבונות כפולה
מורכבות הרישום יחסית לחד צידית (גם החשבונית וגם הקבלה)
נהול כרטיסי אשראי
דיווחים שוטפים לרשויות המס
ניכויים במקור מלקוחות - רישום
ניכויים במקור לספקים - רישום
הכנת חומר למאזן
עמידה בהוראות ניהול ספרים – דרישות גבוהות יותר 

קישור1 
קישור2
קישור3


שירותי הנהלת חשבונות לחברות
שירותי הנהלת חשבונות לחברות מהווים בסיס להתנהלות מושכלת, חוקית וסדורה, הן מהפן הכלכלי-פיננסי והן מבחינת הפעולות מול רשויות המס. משרדנו מעניק שירותים אלו לשורה ארוכה של לקוחות מכל מגזרי המשק, ובאמתחתו ניסיון רב ופתרונות הולמים לצרכיהם. 
ליווי מקצועי קרוב וזמין
אנו נלווה אתכם לכל אורך דרכה של החברה, החל בהחלטה על הקמתה של חברה בע"מ לעומת אפשרויות אחרות, על היתרונות והחסרונות של כל בחירה. לאחר מכן נייצג אתכם ובעת הצורך ננהל משא ומתן מול רשויות המס והביטוח הלאומי, לרבות דיווחים שוטפים לרשויות והגשת דוחות שנתיים. כמו כן, אנו מספקים שירותי הנהלת חשבונות וליווי עסקי לייעול ההתנהלות הפיננסית, לרבות תמחור נכון של מוצרים ושירותים, תכנון מחושב לטווח הארוך, אפשרויות התרחבות, בניית תחזיות רווח והפסד, ניהול תזרים המזומנים ועוד.
הנהלת חשבונות כפולה וחד צידית
בעיקרון, חוק החברות בישראל מחייב התאגדויות הרשומות כחברות לבצע הנהלת חשבונות כפולה. יחד עם זאת, לפי פקודת מס הכנסה ניתן גם לנהל ספרים בשיטה חד צידית, כתלות בתחום עיסוק החברה, היקף פעילותה ומספר המועסקים בה. מכאן עולה השאלה באיזו שיטת ניהול ספרים כדאי לבחור, ולכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות אופייניים. באשר להנהלת חשבונות בשיטה הכפולה, יתרונה המרכזי טמון במעקב הרציף וההדוק אחר פעילויות עסקיות, והקטנת הסיכון לאובדן מידע. בין היתר, שיטה זו מקנה מעקב אחר פעילויות בכרטיסי אשראי, מול בנקים, לקוחות וספקים, דבר המתבטא בשליטה גבוהה והיכרות טובה של בעלי החברה עם מצבה הפיננסי. כמו כן, היא מקטינה כאמור את הסיכון לאי רישום של פעילויות שעשויות היו להתבטא בהקטנת הסכומים החייבים במס, ולכן חוסכת לחברה תקלות שכאלו. מאידך, חסרונה טמון במורכבותה הגדולה יחסית שכרוכה בתשלום גבוה יותר לרואה החשבון, וניתן לומר שחסרון נוסף הוא בפיקוח יסודי יותר של רשויות המס. לעומת זאת, היתרונות והחסרונות של הנהלת חשבונות חד צידית הם כעין תמונת מראה של הקודמת. בשיטה זו ניתן לחסוך בעלויות ניהול החשבונות והוצאת הדוחות, שכן היא קלה יותר ליישום ודורשת פחות התעסקות. מאידך, היא מקנה פחות שליטה והיכרות עם המצב הפיננסי לאשורו, וגם עלולה להוביל לטעויות שיתבטאו בתשלום מס גבוה יותר.

 

 

 


שירותי הנהלת חשבונות לחברות

שירותי הנהלת חשבונות לחברות מהווים בסיס להתנהלות מושכלת, חוקית וסדורה, הן מהפן הכלכלי-פיננסי והן מבחינת הפעולות מול רשויות המס. משרדנו מעניק שירותים אלו לשורה ארוכה של לקוחות מכל מגזרי המשק, ובאמתחתו ניסיון רב ופתרונות הולמים לצרכיהם.

הנהלת חשבונות כפולה

כידוע, חוק החברות בישראל מחייב במקרים רבים הנהלת חשבונות כפולה על ידי התאגדויות הרשומות כחברות. מדובר בשיטה המקנה מספר יתרונות מהותיים, כגון מעקב רציף והדוק אחרי פעילויות עסקיות, שליטה גבוהה והיכרות טובה עם המצב הפיננסי, והקטנת סיכויים לאובדן מידע. יחד עם זאת, מדובר בשיטה מורכבת יותר לניהול לעומת החד- צידית, בין היתר עקב דרישה לחשבוניות ולקבלות, רישום התנהלות בכרטיסי אשראי ומול ספקים, לקוחות ובנקים. על כן, קיימת חשיבות גדולה לקבלת סיוע מטעם משרדנו המלווה מזה שנים רבות עשרות בעלי חברות ומספק להם שירותים בהתאמה אישית. אנו מסייעים ללקוחותינו לעמוד בהוראות ניהול הספרים שהינן גבוהות יותר בהנהלת חשבונות כפולה, לרבות:

•    דיווחים שוטפים לרשויות המס.
•    רישום של ניכויים במקור מלקוחות.
•    הכנה של חומרים למאזן.
•     רישום ניכויים במקור לספקים.
•    ועוד..

יתרונותיו של שירות מקצועי

אין ספק כי הנהלת חשבונות בשיטה הכפולה מצריכה ידע מעמיק והיכרות מקיפה עם החוק, לרבות מועדי הדיווח לרשויות והתמודדות עם דרישותיהן. מאידך, לעיתים קרובות חברות אינן מעסיקות מנהלי חשבונות פנימיים, דבר המוביל לאי עמידה בנהלים, לחוסר ארגון פיננסי ואף להפסדים כבדים עקב התנהלות לקויה. לעומת זאת, שירותי משרדנו מקנים לבעלי החברה ראש שקט בכל הנוגע להנהלת החשבונות, בעוד אנו אמונים על דיווחים שנתיים ושוטפים לרשויות, ניהול ספרים מסודר, הצהרות הון, תחזיות רווח והפסד, תמחור מוצרים ושירותים, וניהול תזרים מזומנים. יתר על כן, הצוות המקצועי שלנו מספק ליווי צמוד ואישי, המאפשר לקבל בכל עת תמונה מלאה אודות המצב הפיננסי בחברה, לקחת החלטות מושכלות, לתכנן מהלכים עתידיים, ולנהל סיכונים באופן מיטבי.

למידע נוסף על שירותי הנהלת חשבונות לחברות פנו אל רואה החשבון אלירן הררי בטלפון 050-3742699. אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה.


לקביעת פגישה ומידע נוסף
המעוניינים בשירותי הנהלת חשבונות לחברות, ולקבל מידע נוסף על מרכיביהם, מוזמנים ליצור קשר עם רואה החשבון אלירן הררי בטלפון 050-3742699.

הנהלת חשבונות לחברות

המעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות רכבים מוכרים במס, סיווגיהן השונים, ההוצאות וההחזרים שניתן לנכות בגינן או לתיאום פגישת הכרות נא צרו קשר