לכוון את המאמר יותר לשירותי ליווי עסקי
שירותי הכנת תזרימי מזומנים
עזרה בתמחור השירותים/מוצרים
הגשה בקשה למתן הלוואות לבנקים
שירותי אדמנסטרציה
שירותי סמנכל"ות כספים

רואה חשבון לעסקים קטנים
במציאות הישראלית, מרבית העסקים הקטנים פועלים בתקציב מוגבל ונאלצים להתמודד עם תחרות לא פשוטה. מצב זה מצריך התנהלות נכונה גם מבחינת המיסוי והפיננסים, וזאת על מנת לשמור על מסגרת תקציב ותזרים מזומנים המאפשרים לעסק לעבוד וגם לצמוח ולהתרחב בעת הצורך. שירותי רואה חשבון לעסקים קטנים נועדו לענות על מטרות חשובות אלו, על ידי בעל מקצוע מנוסה המספק ליווי קרוב ואישי, ומכיר היטב את יעדי ומצב העסק. זאת, החל משלב הבחירה ברישום כחברה או כעוסק פטור/מורשה, דרך הרישום והגשת הדוחות לרשויות המס, ועד להכוונה של בעלי העסק מבחינת תזרים מזומנים, תוכנית עסקית, תמחור ועוד.
האם להירשם כעוסק מורשה או כחברה?
זוהי אחת השאלות הראשונות שיש לענות עליהן, לאור יתרונות וחסרונות של כל צעד כפי שיציג בפניכם רואה החשבון. לדוגמא, אחד היתרונות המהותיים של רישום כחברה בע"מ הוא שבעת סכסוכים משפטיים או חדלות פירעון לא ניתן לרוב לתבוע באופן אישי את בעלי המניות. לעומת זאת, מי שרשום כעוסק מורשה אכן יעמוד בפני הליכים אישיים על כל המשתמע מכך גם מהבחינה הכספית. דוגמא נוספת קשורה במיסוי החל על חברות שנוטה להשתנות מעת לעת, כאשר בחברה יש לשלם מס על פעילותה וכן על רווחיהם של בעלי המניות, בעוד שעוסק מורשה מחויב פעם אחת על הכנסותיו (שני אלו כוללים גם תשלומים לביטוח הלאומי). כאמור, יש לבחון את הנושא על פי מס החברות ועדכונים נוספים משנה לשנה. אמנם לרישום כחברה עשויים להיות יתרונות מהותיים, כמו למשל תכנון מס ומשיכת פיצויים, אך גם קיים חיסרון הטמון בעלויות השוטפות של דוחות כספיים, אגרות לרשם החברות וניהול חשבונות בשיטה הכפולה. את כל ההיבטים הללו ואחרים יש לסקור בעזרת רואה החשבון ולקבל את ההחלטה הכדאית והמשתלמת ביותר. לאחר מכן, בעל המקצוע יפתח עבורכם את התיקים ברשויות הרלוונטיות, כלומר במס הכנסה, במע"מ ובביטוח הלאומי.
ליווי שוטף של העסק
לאחר רישום העסק מלווה רואה החשבון את פעילותו, בין אם הדבר נדרש באופן שוטף או נקודתי. בין היתר, בעל המקצוע יגיש עבור העסק בקשת פטור מניכוי מס במקור, ויעדכן את המקדמות בביטוח הלאומי ובמס הכנסה. כמו כן, תבוצע הנהלת החשבונות שעשויה לכלול עריכה של משכורות, דיווחים שוטפים לרשויות המס, דו"ח שנתי לרשויות ודוח רבעוני ללקוחות, ייעוץ ותכנון מס, ייצוג בפני הרשויות, דוח הצהרת הון וכדומה. זאת בנוסף לליווי והכוונה לצורך ייעול ההתנהלות הפיננסית, כגון תמחור מוצרים ושירותים, בחינת אפשרויות להתרחבות, פיקוח אחר תזרים המזומנים, בניית תחזית רווח והפסד, ועוד. 
למידע נוסף על שירותי רואה חשבון לעסקים קטנים ולקביעת פגישת היכרות, פנו אל רואה החשבון אלירן הררי בטלפון 050-3742699.

מנהל כספים חיצוני לעסקים (CFO)

המעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות רכבים מוכרים במס, סיווגיהן השונים, ההוצאות וההחזרים שניתן לנכות בגינן או לתיאום פגישת הכרות נא צרו קשר