שכר טרחה של רואה חשבון משתנה בהתאם למורכבות הטיפול בלקוח, ולרוב מבוסס על תשלום חודשי וטיפול בצרכים נקודתיים כדוגמת הצהרות הון ודוחות שנתיים. חשוב להדגיש כי בתחום זה אין מחירון אחיד ואף קיימות מגבלות על פרסום העלויות, ולכן חשוב לבחור בבעל מקצוע איכותי, מנוסה וזמין המציע מחיר שמתאים לתקציבכם. 


כמה משלמים עבור שירותי רואה חשבון?
ראשית, כפי שאמרנו קיימים הבדלים בין צרכי הלקוחות, החל בעוסק מורשה שפעולותיו החשבונאיות אינן דורשות שעות עבודה רבות ומאומצות, ולעד לחברות המבצעות פעולות מורכבות ומעסיקות עובדים רבים. בד בבד, שיטת התשלום עשויה להתבסס על סכום חודשי קבוע מראש, ולעתים גם על שעות העבודה.

קיימות עלויות שונות בהתאם לסוגי השירותים הדרושים לעסק, למשל: ייצוג הלקוח מול רשויות המס, ביצוע הנהלת חשבונות חד צידית או כפולה למטרות שונות, הגשת דוחות שנתיים למס הכנסה, הכנת דוחות תזרמי מזומנים, הכנת דוחות מעקב מול ביצוע, בניית תקציב, ייעוץ מס וטיפול בהחזרי מס, פתיחת תיקים ברשויות, וכן ליווי וייעוץ פיננסי. 

למה חשוב לשים לב
אין ספק כי לעיתים שכר הטרחה של רואה החשבון מהווה פרמטר בעת בחירתו, בעיקר מצד עצמאים ועסקים קטנים.

לכן, בהקשר לנקודה זו יש לשים לב למספר היבטים:

  • מה כלול – יש להבין היטב מה מוצע לכם במסגרת השירות השוטף או הנקודתי.

  • השוואת הצעות – חשוב להבין שעשויים להיות פערים משמעותיים בשכר הטרחה, כשלרוב משרדים גדולים יגבו עלויות גבוהות יחסית. עם זאת חשוב לדעת, ההצעה הגבוהה מכולן אינה בהכרח האיכותית ביותר וייתכן מאוד שבמשרד גדול יינתן ליווי מטעם מתמחים בפיקוח שותף. מצד שני, ההצעה הנמוכה מכולן עשויה להעיד על ליווי פחות קרוב וצמוד ואולי בעלי מקצוע פחות מיומנים, בדיוק מסיבה זו יש למצוא את האיזון בין התמורה לעלות.

  • למה אתם זקוקים – בעזרת רואה החשבון תוכלו לבנות את חבילת השירות ההולמת, בין אם נדרשים רק לסיוע במילוי דוחות ותשלום מקדמות, ובין אם יש צורך בשירותי הנהלת חשבונות ובליווי עסקי צמוד. עשו את החשבון ובנו חבילה שבאמת עונה על צרככם, ללא הפרזה או החסרה בפעילויות הנדרשות.

שכר טרחה רואה חשבון

למידע נוסף על השירותים שמשרדנו מעניק ולתיאום פגישת הכרות צרו קשר