במציאות הישראלית, מרבית העסקים הקטנים פועלים בתקציב מוגבל ונאלצים להתמודד עם תחרות לא פשוטה. 
המנהלים נדרשים לטפל בשיווק, גיוס לקוחות, מכירות, ביצוע העבודה או מתן השירות בפועל, גביה וניהול הצד הפיננסי.
השירות ה"קלאסי" של העברת הניירת למנהל החשבון ותשלום למוסדות באמצעות המשרד המייצג מיועד למלא את המסגרת החוקית בלבד, עדיין נותר הצורך לתת מענה להתנהלות הפיננסית הדרושה לעסק.
שירותי רואה חשבון לעסקים קטנים נועדו לענות על מטרות חשובות אלו, באמצעות בעל מקצוע מנוסה המספק ליווי קרוב ואישי, ומכיר היטב את יעדי ההנהלה ומצב העסק.

מהם סוגי השירותים הפיננסים שאתם מציעים ?

משרדנו מחזיק בניסיון מקצועי רב שנרכש לאור עבודה עם עשרות לקוחות, וביכולתנו לספק ליווי עסקי בהתאמה אישית מלאה החל משלבי הקמת העסק ועד לתפעול השוטף:

  • הכנת תזרימי מזומנים - דוח המספק מידע צפוי לגבי הכנסות והוצאות עסקיות עתידיות ומאפשר לאמוד ולהתכונן מבעוד מועד לתקופות חוסר במזומנים, לתזמן מועדי תשלומים מול כניסת מזומנים, לתכנן החזר הלוואות, רכישות, השקעות ואשראי ספקים, ולבחון צורך בהשגת מימון להון חוזר. 

  • עזרה בתמחור של שירותים/מוצרים – במקרים רבים עקב תחרות עלולים בעלי עסקים לתמחר בחסר את עלויות השירות או המוצר. משרדנו יכול לעזור בתמחור השירות/המוצר כך שיכלול את  התקורות המלאות, להציג את הרווח המבוקש והריאלי, ולהכין צפי מכירות לטווח מידי, בינוני וארוך.

  • עזרה בהגשת בקשות לקבלת הלוואות – עסקים רבים זקוקים ל"חמצן" על מנת לממן את פעילותם העסקית. לעתים בגלל תנאי תשלום של הלקוחות, ולעתים במטרה לבצע מהלך עסקי כמו: שיפוץ, שיווק, רכישת מלאי וכד'.

  • בעת הגשת הבקשה לקבלת הלוואה ידרוש הגוף המלווה דוחות הנוגעים למצבו הפיננסי של העסק אופי פעילותו וכמובן, יכולת החזר ההלוואה. 

  • התיעוד נבחן באופן קפדני על ידי וועדת האשראי שאינם ממהרים לשחרר הלוואות עסקיות (שנמצאות ברמת סיכון גבוהה יותר) ובוודאי כשמדובר בעסק קטן. 

  • לכן, ישנה חשיבות גדולה להכין את הבקשה להלוואה כאשר היא ערוכה בצורה מקצועית ובאופן המדגיש את היבטיו החיוביים והיציבים של העסק ובכך מגדיל את סיכויי האישור.

חשוב מאוד לבדוק את היכולת האמתית של העסק לעמוד בהחזרי ההלוואה כדי לא ליצור מצב שההלוואה תכניס את העסק לקשיי תזרים עתידיים

  • שירותי ניהול כספים חיצוני – בשלבי הגידול של העסק נדרש המנהל לפקח על פעילויות כספיות בהיקפים גדולים יותר, על מנת לפנות זמן יקר של מנהלי לביצוע פעולות ניהול נוספות, מספק משרדנו מנהל כספים חיצוני.
    מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון רב ועשיר ותפקידו לפקח, לעזור, ללוות ולייעץ לבעל העסק בכל הקשור לתחום הפיננסי כגון: פיקוח על מערכת הנהלת החשבונות, הכנת דוחות תקציב מול ביצוע, עזרה בניהול הסיכונים של העסק, תכנון פיננסי עתידי, עזרה בהכנת דוחות שיעזרו למנהל לקבל החלטות ועוד, כל זאת בהתאם לדרישות הספציפיות של כל עסק. העלויות של מנהל כספים חיצוני נמוכות משמעותית מהעסקת מנהל כספים דרך קבע, דבר שמצוי מעבר ליכולתם הכלכלית של מרבית העסקים הקטנים.  

שירותים פיננסים לעסקים

למידע נוסף על שירותים פיננסים לעסק שלך ולתיאום פגישת הכרות צרו קשר